Mezoterapia – igłowa i bezigłowa

Są dwa typy mezoterapii – igłowa oraz bezigłowa.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych (takich jak np. kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina).

Wskazania do mezoterapii:

  • zwiotczenie skóry
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
  • zapobieganie wypadaniu włosów
  • cellulit (uda, brzuch, pośladki)
  • rozstępy

Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii kilku zabiegów powtarzanych przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Zabieg dobrze jest przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu wstrzyknięcia substancji.

Drugim rodzajem mezoterapii, jest mezoterapia bezigłowa.

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej, które z pomocą jonoforezy i elektroparacji otwiera kanały transdermalne umożliwiając transport substancji aktywnych w głąb skóry. Kanały zostają otwarte jeszcze przez 40 do 60 minut po zabiegu, podczas, którego to okresu wykorzystujemy czas, pozostawiając na skórze maskę z kwasu hialuronowego i witamin.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s